Chiptuning

Co je chiptuning?

Motorové jednotky moderních vozů mají své nastavení uloženo v řídící jednotce. Automobily jsou vyráběny sériově a všechny jejich řídící jednotky mají standardní nastavení.Nejsou optimalizovány pro konkrétní motorovou jednotku a ta z těchto důvodů nedosahuje optimálních výkonových a provozních hodnot. Individuální úpravou nastavení řídící jednotky je možné zvýšit výkon dieselového motoru až o 35% a u benzínového až o 10% a to vše bez vlivu na životnost motoru či jeho částí.

Specializujeme se na úpravy řídících jednotek dieslových motorů koncernů Peugeot a Citroen a to včetně jejich nejnovějších verzí. Kromě motorů z těchto koncernů provádíme úpravy i u motorů většiny vozů evropských značek. K úpravě řídících jednotek využíváme nejmodernějších technologií. Vlastní úpravy řídící jednotky, u většiny vozidel, provádíme bez nutnosti jejího rozebírání. Data pro nastavení konkrétního motoru individuálně upravujeme. To znamená, že pro jeden typ vozidla nepoužíváme vždy stejné nastavení hodnot, ale vždy hodnoty optimalizované. Proto vždy, před provedením úpravy řídící jednotky, provádíme zkušební jízdu a důkladnou diagnostiku vozu spočívající nejenom v načtení paměti závad, ale načítáme také reálná data během jízdy. Zjistíme, zda motor nevykazuje nestandardní chování nebo zda není poškozen a zda je plně funkční. Pokud bychom objevili nějaké závady, upozorníme Vás na to, a doporučíme případné kroky před provedením úpravy řídící jednotky.

Původní nastavení hodnot řídící jednotky vašeho motoru vždy zálohujeme a v případě, že se někdy v budoucnu rozhodnete vozidlo prodat se standardním výkonem, můžeme tyto hodnoty vrátit zpět. Po ukončení úpravy řídící jednotky opět provádíme diagnostiku motoru a všech jeho součástí. Provedení této diagnostiky nám umožní nalézt a vymazat chyby, které se mohou zapsat do paměti při chipování řídící jednotky. Takto upravená řídící jednotka pak komunikuje se servisní diagnostikou naprosto stejně, jako řídící jednotka sériová.

Na závěr s Vámi vykonáme zkušební jízdu, při které subjektivně zjišťujeme vliv provedené úpravy na výkon motoru Vašeho vozidla.Chceme mít jistotu, že předávané vozidlo jede tak, jak má. Po úpravě u naší firmy odjíždí Váš automobil ve stejném stavu, v jakém k nám přijel. Řídící jednotka zůstává Vaše, původní, mění se pouze software, popřípadě u verzí řídících jednotek, kde nelze provést přepsání dat v mikrochipu, provádíme jeho výměnu. Námi provedený chiptuning, včetně diagnostiky motoru, trvá cca 2-3 hodiny a to včetně vykonání zkušebních jízd s Vaším vozidlem.